Miasto Puławy

Dyskusja o kształcie rozwoju Puław

Trwają konsultacje projektu strategii rozwoju miasta Puławy z perspektywą do 2030 roku. W tym tygodniu w sali widowiskowej “Domu Chemika” odbyło się spotkanie, na którym rozmawiano nad przygotowanym projektem strategii. Mieszkańcy mieli okazję zgłosić swoje uwagi do tego dokumentu.

W dyskusji brali udział przedstawiciele firmy, która przygotowywała projekt strategii, prezydent Paweł Maj, puławscy radni a także zwykli puławianie. W dyskusji zwracano uwagę na problemy, które dotyczą Puław, takie jak wyludnianie się miasta, bardzo wysokie ceny nieruchomości czy mało konkurencyjny rynek pracy. Zgodnie z przedstawionym dokumentem ważnym elementem rozwoju miasta mają być innowacje. Autorzy strategii chcieliby, aby potencjał Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego i działających w Puławach instytutów naukowo-badawczych był lepiej wykorzystywany. Liczba podmiotów gospodarczych w Puławach za 9 lat ma się podnieść o blisko 300 do liczby 5260. Do 2030 roku o 3 hektary ma podnieść się puławska przestrzeń zielona. Nie zapomniano o kulturze, a jej centrum w Puławach miałby się stać Pałac Marynki. Jednym z celów projektu strategii jest także większy udział mieszkańców w rozwoju miasta.

Ci, którzy nie wzięli udziału w spotkaniu, wciąż mogą zgłaszać uwagi do przedstawionego dokumentu. Wystarczy wypełnić formularz konsultacyjny dostępny na stronie internetowej Urzędu Miasta https://www.pulawy.eu/pli/1673_Formularz%20konsultacyjny.pdf. Sam dokument również można znaleźć na stronie pulawy.eu. Termin zakończenia konsultacji wyznaczono na 5 grudnia.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button