Powiat PuławskiPuławy

“Z Polską w sercu i na sercu” – akcja starosty i wójta [VIDEO]

Starosta Puławski Danuta Smaga oraz wójt gminy Puławy Kamil Lewandowski zapraszają do wspólnego świętowania zbliżającego się Dnia Niepodległości. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień, samorządowcy postanowili zorganizować akcję “Noś Polskę w sercu i na sercu”.

Danuta Smaga oraz Kamil Lewandowski 11 listopada będą rozdawać biało-czerwone kokardy mieszkańcom gminy Puławy oraz Włostowic, którzy wybiorą się do pobliskich kościołów na odprawiane w tym dniu Msze za Ojczyznę. Ten symbol narodowy będzie można otrzymać od 7:45 przed kościołem w Zarzeczu,zaś godzinę później w parafii pw. św. Józefa we Włostowicach. Od godz. 10:15 kokardy będą rozdawane przed świątynią w Górze Puławskiej, zaś o 17:45 szansę ich otrzymania będą mieli zdążający do kościoła w Gołębiu.

Jak przekonują organizatorzy akcji, upinając w dniu Święta Niepodległości biało-czerwoną kokardę dajemy wyraz swojemu przywiązaniu do naszego kraju oraz jego historii i tradycji.

Jak mówi Starosta Puławski Danuta Smaga, z tyłu przedmiotów, które będą rozdawane, znajduje się krótka historia biało-czerwonej kokardy. Starosta zwróciła też uwagę na często występujące niepoprawne sformułowanie „kotylion” w odniesieniu właśnie do kokardy oraz na fakt, że ten patriotyczny element powinien składać się z barwy białej wewnątrz, otoczonego kolorem czerwonym.

Danuta Smaga – Starosta Puławski

Autorzy: A. Koter, P. Skibniewski

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button