Miasto Puławy

Charytatywne dyktando na Święto Niepodległości

Już po raz drugi z racji Święta Niepodległości portal edukacyjny dyktanda.pl przygotował na ten dzień specjalne zadanie. Wszystkie osoby, które zalogują się w tym portalu i zapiszą do charytatywnego dyktanda języka polskiego, będą mogły nie tylko sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ortografii, ale również pośrednio pomóc potrzebującym.

Dyktando zostało opracowane przez członków fundacji Języka Polskiego w taki sposób, aby poziomem trudności odpowiadało wszystkim zaplanowanym w nim grupom wiekowym. Podzielono je na kategorie: klasy 1-3, 4-6, 7-8, uczniowie szkół średnich oraz osoby dorosłe. Dyktando dla każdej z tych grup będzie można rozwiązać w dniu Święta Niepodległości w wyznaczonych godzinach, które są wypisane na portalu dyktanda.pl. Za uczestnictwo każdej osoby organizatorzy wpłacą złotówkę na cel charytatywny. A więc im więcej osób weźmie udział w dyktandzie, tym większa kwota trafi do potrzebujących. Warto w tym miejscu podkreślić, że dyktando jest dla uczestników całkowicie bezpłatne. Każdy zapisany do konkursu uczestnik może za pomocą ankiety dostępnej na stronie dyktanda.pl zgłosić cel charytatywny bądź społeczny.

W dniach 16-21 listopada dostępna będzie lista celów charytatywnych zgłoszonych wcześniej przez internautów, wtedy będzie można na nie zagłosować. Rzecz jasna, przewidziano również nagrody dla osób, które poprawnie i najszybciej rozwiążą dyktando w swoich grupach wiekowych.

Grafika: dyktanda.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button