Sport

Azoty walczyły, ale przegrały z Wisłą Płock |#LPU24.pl

Po ostatnich zwycięstwach szczypiorniści Azotów Puławy stanęli w środowe popołudnie przed bardzo trudnym zadaniem. Rywalem puławskich piłkarzy ręcznych w meczu wyjazdowym była drużyna aktualnego wicemistrza Polski – Orlen Wisły Płock.

Spotkanie rozpoczęło się dość obiecująco dla puławian, jego pierwsze fragmenty były wyrównane. Co więcej, w pewnym momencie szczypiorniści Azotów zdobyli 3 bramki z rzędu. Niestety, ostatnie 10 minut pierwszej połowy należało zdecydowanie do gospodarzy, którzy zaliczyli aż 5 kolejnych trafień i to właśnie z taką, 5-bramkową przewagą prowadzili po zakończeniu pierwszej części gry. Na tablicy wyników widniał rezultat 17:12.

Druga część zaczęła się wręcz wyśmienicie dla puławian, którzy w ciągu 6 minut zniwelowali całą stratę do rywali, zaliczając 5 kolejnych bramek. Później gra stała się bardziej zacięta, jednak w miarę upływu czasu „nafciarze” ponownie zaczęli przejmować inicjatywę. Ostatecznie mimo niezłej postawy puławianie ulegli Wiśle Płock 28:34. Kolejny mecz szczypiornistów z Puław już w poniedziałek, a ich przeciwnikiem będzie zespół Arged Ostrovia.

Orlen Wisła Płock – Azoty Puławy 34:28 (17:12)