Miasto Puławy

Kobiety mogą skorzystać z badań w mammobusie

Początek tygodnia to dobra okazja, by zadbać o swoje zdrowie. W Puławach pojawił się Mammobus, w którym można wykonać profilaktycznie badanie piersi. Narodowy Fundusz Zdrowia od lat przeprowadza akcje mające zachęcić kobiety do badania się.

Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z takiego badania lub miały wskazanie powtórzenia go po upływie 12 miesięcy i nie leczyły się dotąd z powodu raka piersi. O tym, jak ważne jest wczesne wykrycie zmian, w szczególności nowotworowych, nie trzeba nikogo przekonywać. O świadomości w tym zakresie świadczy wysokie zainteresowanie badaniami, tylko jednego dnia na mammografię w mobilnym punkcie zapisała się ponad setka kobiet.

W poniedziałek kobiety mogą skorzystać z bezpłatnych badań na parkingu przed marketem Kaufland, we wtorek w godzinach od 9:00 do 14:00 Mammobus będzie można spotkać w okolicy hali sportowej przy ul. Partyzantów. By zbadać się nie trzeba posiadać skierowania, wystarczy wcześniej umówić się telefonicznie. Co ważne, badanie można wykonać bez względu na miejsce zamieszkania pacjentki.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button