Informacje

ZUS zachęca do korzystania z e-wizyt [VIDEO]

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o możliwości skorzystania z tak zwanej e-wizyty dla osób chcących załatwiać różne sprawy urzędowe w tej instytucji. Takie rozwiązanie może okazać się pomocne zwłaszcza w dobie wzrostów zachorowań na COVID-19.

– Rośnie liczba zakażeń koronawirusem i to naprawdę nie jest dobry czas, by odwiedzać urzędy osobiście, dlatego w tych okolicznościach szczególnie zachęcamy naszych klientów do korzystania z tzw. e-wizyt. Jest to wideo-rozmowa z pracownikiem lokalnego oddziału ZUS, która odbywa się za pomocą internetu – przypomina przedstawicielka tej instytucji Małgorzata Korba. Tego rodzaju rozmowę można zamówić nawet z dnia na dzień, może ona dotyczyć zagadnień z zakresu emerytur, zasiłków, obsługi firm. E-wizytę można też odbyć w towarzystwie bliskiej osoby, należy tylko wcześniej podać jej dane przy zamawianiu e-wizyty. Do tej pory w województwie lubelskim z e-wizyt w ZUS skorzystało ok. 3800 klientów.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w woj. lubelskim

Warto zauważyć, że wśród zrealizowanych do tej pory e-wizyt niemal jedna trzecia dotyczyła emerytur i rent. Z możliwości rozmowy wideo z pracownikiem ZUS mogą skorzystać także osoby niesłyszące, e-wizyta jest bowiem dostępna także w języku migowym. Jeżeli dana sprawa wymaga złożenia wniosku, można to zrobić za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych. Konto w tym portalu ma już 9 milionów użytkowników w całym kraju.

Grafika:ZUS

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button