InformacjePowiat Puławski

Podsumowanie akcji “Znicz” [VIDEO]

Jak co roku w okolicy dnia Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego policja wzmaga działania prewencyjne w ramach akcji Znicz. W przeciwieństwie do specyficznej sytuacji sprzed roku i nagłego zamknięcia cmentarzy, w tym roku możliwości podróżowania i odwiedzania grobów bliskich nie były niczym ograniczone.

Wiemy już jak wpłynęło to na ilość zdarzeń na drogach powiatu puławskiego.

– Tegoroczny pierwszy długi listopadowy weekend na drogach powiatu puławskiego upłynął dosyć bezpiecznie, przede wszystkim było bezpieczniej niż rok i dwa lata temu – informuje podkom. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej KPP. Przez te dni na drogach powiatu doszło do 14 kolizji i jednego wypadku, w którym ucierpiała jedna osoba. Działania policjantów w ramach akcji „Znicz” koncentrowały się głównie w okolicy cmentarzy, mundurowi kierowali ruchem tam, gdzie zachodziła taka potrzeba. W trakcie długiego weekendu policjanci na drogach powiatu zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców. Wzmożone policyjne patrole pojawią się również podczas kolejnego długiego weekendu, związanego ze Świętem Niepodległości.

podkom. Ewa Rejn-Kozak – Oficer prasowy KPP w Puławach

Zwracamy jednak uwagę, że warto zachować czujność na drodze i przestrzegać przepisów nie tylko w okolicach świąt i wzmożonej aktywności “drogówki”, ale także na co dzień podczas krótszych, jak i dłuższych podróży.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button