Informacje

Pierwsze “czternastki” już na kontach emerytów [VIDEO]

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że pierwsze “czternastki” dotarły już do emerytów i rencistów. Chodzi o osoby, których termin poboru świadczeń przypadł na 1 listopada.

Pieniądze trafiły do tych świadczeniobiorców już pod koniec października.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w woj. lubelskim

– Prawie 34 tysiące emerytów i rencistów w naszym województwie ma już swoje “czternastki” w portfelach, do 5 listopada kolejne świadczenia zostaną wypłacone niemal 87 tysiącom osób w naszym regionie – informuje Małgorzata Korba z lubelskiego oddziału ZUS. “Czternastki” są wypłacane razem z listopadową emeryturą lub rentą jako jeden przelew lub przekaz pocztowy. Przedstawicielka ZUS dodaje, że nie trzeba składać żadnego wniosku o “czternastki”, Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca je bowiem z urzędu. Pełna “czternastka” wynosi 1250 złotych i 88 groszy brutto i prawo do niej mają osoby, których świadczenie nie przekracza 2900 złotych brutto. Osoby z wyższą emeryturą lub rentą też otrzymują “czternastki”, ale pomniejszone zgodnie z zasadą “złotówka za złotówkę”.

Bonusowej wypłaty nie otrzymają osoby, których podstawowe świadczenie wynosi 4150 złotych 88 groszy brutto i więcej. Prawa do “czternastki” nie mają także osoby, które według stanu na 31 października miały zawieszoną wypłatę świadczenia podstawowego.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button