Powiat Puławski

Radny Powiatu Puławskiego prawomocnie skazany

Pochodzący z gminy Janowiec radny Powiatu Puławskiego Zbigniew A. został prawomocnie skazany. Chodzi o sprawę ze stycznia 2020 roku, kiedy to na posesji radnego ujawniono instalację służącą do pozalicznikowego pobierania prądu.

Proceder miał trwać przez ponad 3 lata. W zeszłym tygodniu Sąd Okręgowy w Lublinie skazał radnego na 5 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz grzywnę w kwocie tysiąca złotych. Wcześniej podobną decyzję wydał puławski Sąd Rejonowy. Prawomocny wyrok sądu oznacza najprawdopodobniej utratę mandatu przez skazanego radnego. W takim wypadku nie organizuje się wyborów uzupełniających, lecz na miejsce osoby, która zwalnia mandat wchodzi następna z największą liczbą głosów, uzyskanych w ostatnich wyborach samorządowych. Skazany radny ma 30 dni od wyroku na złożenie do niego kasacji.

W 2018 roku Zbigniew A., startując z listy Prawa i Sprawiedliwości, uzyskał w wyborach samorządowych 543 głosy, ten wynik początkowo nie wystarczał do objęcia funkcji. Awanse niektórych radnych do Zarządu Powiatu sprawiły jednak, że A. zasiadł w Radzie Powiatu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button