Miasto PuławyPowiat Puławski

W piątek ruszyła policyjna akcja Znicz [VIDEO]

Od piątku policja rozpoczęła działania w okolicach cmentarzy. Wzmożony ruch na drogach, a w szczególności przy nekropoliach może powodować utrudnienia w ruchu.

Jak co roku mundurowi będą czuwali, by było bezpiecznie, a w razie konieczności pokierują ruchem. Kierowcy muszą zwrócić uwagę także na zmiany w organizacji ruchu, nie tylko przy puławskich nekropoliach, ale także w okolicznych miejscowościach.

– Policjantów jest więcej zwłaszcza w pobliżu nekropolii i miejsc, gdzie może dochodzić do utrudnień w ruchu, gdzie zmieniona jest organizacja ruchu – mówi podkom. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej KPP. Jak dodaje, zmieniona organizacja ruchu obowiązuje w Kazimierzu Dolnym, gdzie zamknięte zostały ulice Cmentarna i Dębowe Góry, za to można parkować na Rynku, z kolei w Puławach 1 listopada od 8:00 do 18:00 dla autobusów komunikacji miejskiej zamknięta będzie ulica Budowlanych. W Nałęczowie, jak co roku w pobliżu cmentarza na drodze wojewódzkiej z Nałęczowa do Lublina obowiązuje zakaz zatrzymywania się i parkowania. W miejscach ewentualnych utrudnień policjanci będą ręcznie kierować ruchem. Podkom. Rejn-Kozak zaapelowała do kierowców, aby wyruszali w trasę wypoczęci, trzeźwi, aby reagowali, gdy widzą zagrożenie ze strony innych kierujących oraz by właściwie przygotowali siebie, swoje samochody do podróży. Kierujący powinni też zadbać o właściwe zabezpieczenie pozostawionych domostw.

podkom. Ewa Rejn-Kozak – rzecznik prasowy KPP w Puławach

Przyłączamy się do apelu policji o ostrożność podczas wyjazdów rodzinnych, a z uwagi na pandemiczną sytuację, również o rozwagę i unikanie dużych skupisk ludności.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button