Miasto Puławy

Spotkanie ws. programu Czyste Powietrze w Puławach

Rozpoczął się już sezon grzewczy, a wraz z nim jak co roku powraca problem zanieczyszczenia powietrza. Wiele osób w gospodarstwach domowych w naszej okolicy używa do ogrzewania przestarzałych pieców i instalacji, które są jednymi z przyczyn nadmiernej emisji dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji do atmosfery.

Coraz częściej słyszy się o potrzebie zadbania o jakość powietrza w trosce o zdrowie nas wszystkich. Aby przeciwdziałać skutkom zanieczyszczeń atmosfery, uruchomiono program “Czyste Powietrze”. Zakłada on między innymi dofinansowanie do wymiany starych, nieefektywnych źródeł ciepła na te nowoczesne, spełniające wyśrubowane europejskie normy. Mogą to być na przykład ogrzewanie elektryczne, kocioł gazowy lub olejowy czy odnawialne źródła energii. Dotacje w ramach programu mogą być również przyznane na niezbędną termomodernizację danego budynku.

Puławianie zainteresowani programem “Czyste Powietrze” będą mogli uzyskać więcej informacji na ten temat podczas spotkania, które zaplanowano w najbliższą środę o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Zabłockiego 8.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button