FotorelacjeMiasto Puławy

Nowe nasadzenia zmieniają miejski krajobraz

W ostatnich dniach mieszkańcy Puław są świadkami prac ogrodniczych prowadzonych na terenie miasta. Chodzi nie tylko o uprzątnięcie opadniętych z drzew liści, ale także nowe nasadzenia, które pojawiają się na zaniedbanych dotąd terenach.

Nowy wygląd zyskała m.in. rabata wzdłuż chodnika przy ul. Gościńczyk. Rosnące w tym miejscu od kilku lat m.in. berberysy zostały zastąpione sadzonkami krzewów mającymi stworzyć zieleń okrywową oraz trawami ozdobnymi. W tym miejscu zaplanowana jest również kontynuacja nasadzeń miłorzębu. Spora zmiana czeka zieleń w okolicy pomnika papieża. Choć to miejsce od kilku lat jest systematycznie pielęgnowane, za pomnikiem pojawiły się dodatkowo astry krzaczaste. Największe prace w tej okolicy zostaną wykonane wiosną, wtedy od strony komendy oraz Domu Chemika dosadzone zostaną miłorzęby oraz kilkaset krzewów tawuły japońskiej.

Zniszczony trawnik przy ul. Czartoryskich już nie straszy przechodniów. Zamienił się on w rabatę z derenia i bzu. Zmiany w zieleni wkrótce pojawią się także przy ul. Uroczej, Dęblińskiej, przy nowo wybudowanym chodniku przy ul. Pileckiego i Centralnej. 38 sztuk drzew do końca miesiąca zostanie posadzonych w pasach drogowych dróg gminnych – będą to m.in. lipy, klony i kasztanowce.

Puławy od lat szczycą się mianem “zielonego miasta”. Miejmy nadzieję, że nowe nasadzenia to nie jednorazowy zabieg i będą one cieszyły mieszkańców przez długi czas.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button