Miasto PuławySport

4. edycja Akademii Sportu Grupy Azoty Puławy

Dwie grupy, osiem zespołów i fantastyczna zabawa – tak wyglądała w piątkowe popołudnie czwarta edycja Akademii Sportu Grupy Azoty Puławy. W hali sportowej przy ul. Lubelskiej odbył się halowy turniej piłkarski drużyn dziecięcych.

Do Puław przyjechały młode piłkarki i piłkarze z Dęblina, Żyrzyna, Kurowa, Kazimierza Dolnego, Góry Puławskiej, Końskowoli oraz żeńska drużyna Izabelli Puławy i piłkarze Wisełki. Zawody otworzył wiceprezes Zarządu Grupy Azoty Puławy Adam Lesiński. Imprezę rozpoczęła rozgrzewka, którą poprowadzili piłkarze II-ligowej Wisły Puławy. Z młodzieżą rozgrzewali się Ednilson Furtado, Lukas Kuban, Dylan Ruiz-Diaz, Dominik Cheba, Kacper Kondracki, Kacper Kołotyło i Krystian Puton. Swoje ekwilibrystyczne umiejętności z piłką pokazał Mario Muchol – specjalista od freestyle’u piłkarskiego, mistrz gry 1:1, uczestnik i zwycięzca wielu turniejów, który rozegrał w piątek kilkanaście mini spotkań z młodymi graczami wszystkich zespołów biorących udział w turnieju.

Potem pozostała już tylko rywalizacja na dwóch boiskach w nowej hali. 4. edycja Akademii Sportu była wyjątkowa także z powodów organizacyjno-regulaminowych. W turnieju nie klasyfikowano drużyn ze względu na wyniki meczów. Jury składające się z trenerów wybrało jedynie najlepszych strzelców, najlepszych zawodników w obu grupach i najlepszych bramkarzy, a wszystko to zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Piłki Nożnej, który wyeliminował w regulaminach turniejów dziecięcych presję wyniku. W założeniach nowych rozwiązań chodzi o to, by piłka nożna dla kilkulatków była sposobem na zabawę. Wszystkie drużyny otrzymały upominki od Sponsora Akademii, a statuetki dla najlepszych zawodników wręczył członek Rady Nadzorczej Grupy Azoty “Puławy” S.A. Piotr Śliwa.

Autorzy: P. Nowosadzki, R. Nowak, KS Wisła

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button