Sport

Wisła przegrała ze Zniczem

Piłkarze Wisły Puławy w sobotę przystąpili do rywalizacji w 16. kolejce eWinner 2 ligi, ich rywalem na własnym stadionie był zespół Znicza Pruszków. Po ostatniej serii udanych występów puławianie liczyli na podtrzymanie dobrej passy.

Już początek spotkania pokazał, że nie będzie to zadanie łatwe. Od 3. minuty wiślacy musieli bowiem odrabiać straty po golu strzelonym przez Patryka Czarnowskiego. Spotkanie nie układało się po myśli gospodarzy, puławianie długo nie potrafili oddać celnego strzału na bramkę Znicza. Ta sytuacja zmieniła się w 34. minucie, kiedy wiślakom wreszcie udało się przeprowadzić składną akcję. Dośrodkowanie Dominika Banacha wykorzystał Mateusz Klichowicz, który skierował piłkę do bramki pruszkowian. Niestety, radość była przedwczesna. Kilka chwil później Znicz ponownie objął prowadzenie po kolejnym golu Czarnowskiego. Jeszcze przed przerwą strzał głową na bramkę Znicza oddał Łukasz Wiech, jednak nie zmienił on rezultatu na tablicy wyników.

Druga połowa meczu to wiele walki w środku pola, dużo nerwowości z obu stron i brak strzelonych bramek. Rezultat z pierwszej połowy nie uległ zmianie i Wisła przegrała ze Zniczem 1:2. Puławski klub mimo porażki wciąż jest w bardzo dobrej sytuacji w ligowej tabeli, z 27 punktami zajmuje bowiem 4. miejsce. Wyraźnym liderem drugoligowych zmagań póki co jest Kotwica Kołobrzeg.

Wisła Puławy – Znicz Pruszków 1:2 (1:2)

Gole: Klichowicz 34 – Czarnowski 3,36

Wisła: Posiadała- Cheba, Azikiewicz (65 Papikyan), Wiech, Majewski, Skałecki (82 Ednilson), Klichowicz, Kona (76 Ryszka), Puton, Banach, Retlewski

Kolejnym przeciwnikiem Wisły w niedzielę 30 października o godz. 13:00 będzie drużyna rezerw Lecha Poznań.