Informacje

Duże zainteresowanie programem Dobry Start

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje o najnowszych danych, dotyczących programu Dobry Start, czyli świadczenia w wysokości 300 złotych na dziecko, które w założeniach ma być przeznaczone na jego wyprawkę szkolną. Okazuje się, że mieszkańcy województwa lubelskiego bardzo chętnie korzystają z tej formy wsparcia.

– 222 tysiące – to jest liczba świadczeń Dobry Start 300 plus, które trafiły do rodzin w województwie lubelskim na dofinansowanie wyprawek szkolnych – informuje Małgorzata Korba z lubelskiego oddziału ZUS. Rzeczniczka instytucji przypomina, że wnioski o to świadczenie można składać elektronicznie do 30 listopada. Informacje o przyznaniu świadczenia, wezwanie do uzupełnienia dokumentów czy ewentualne decyzje odmowne osoby zainteresowane mogą odnaleźć na swoim profilu w Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w woj. lubelskim

Łączna kwota wypłaconych w naszym regionie świadczeń przekroczyła 66 milionów 600 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że wnioski o świadczenie z programu Dobry Start można składać poprzez bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych ZUS czy portal Emp@tia do końca listopada.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button