Informacje

Niepokojący wzrost zakażeń – apel sanepidu

W ostatnich tygodniach obserwujemy niepokojące wzrosty zakażeń koronawirusem w naszym kraju. Niestety, prym w tej statystyce wiedzie Lubelszczyzna. Tylko w środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad tysiąc dwustu potwierdzonych nowych przypadkach zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w województwie lubelskim. To zdecydowanie największa liczba spośród wszystkich województw w naszym kraju.

W związku z pogarszającą się sytuacja pandemiczną w naszym regionie Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Lublinie wystosował apel do mieszkańców Lubelszczyzny. Zwraca w nim uwagę na fakt słabego poziomu zaszczepienia mieszkańców w Lubelskim w porównaniu do innych regionów w kraju. Ponadto w naszym województwie rośnie liczba placówek i instytucji, które z powodu potwierdzonych zakażeń muszą częściowo lub w całości przechodzić na pracę zdalną.

Dlatego też lubelski sanepid zwraca się z prośbą o przestrzeganie zasad dystansu społecznego, noszenie maseczek w miejscach publicznych, pozostanie w domu w sytuacji, gdy u kogoś pojawiają się symptomy zwiastujące infekcję dróg oddechowych. Jak podkreśla lubelski inspektor sanitarny, tylko przez przestrzeganie tych prostych zasad możemy ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button