Młodzi sztangiści Wisły z kolejnymi sukcesami

Podczas rozgrywanej w ubiegłym tygodniu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów, która odbywała się w Zamościu bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Lubelszczyzny, a wśród nich wiodące role należały do młodych sztangistów z Wisły Puławy.

Srebrny medal wywalczył Mateusz Zawisza, który w dwuboju uzyskał wynik 251 kilogramów. Wśród kobiet brąz w kategorii do 76 kilogramów wywalczyła Karolina Sobczyk, która w podrzucie uzyskała drugi rezultat. Warto też docenić rezultaty Aleksego Szymanka, który zajął 5. miejsce oraz Zuzanny Podlaszczak i Wiktorii Słotwińskiej, które w swoich kategoriach uplasowały się na szóstych pozycjach.

Wisła Puławy jako klub zajęła w rywalizacji drużyn 5. miejsce w kraju, zaś wśród lubelskich zespołów była najlepsza.