InformacjeMiasto Puławy

Warsztaty dla najmłodszych o ekologii [VIDEO]

Jak co roku puławskie Stowarzyszenie Przeszłość – Przyszłości angażuje się w projekty edukacyjne dla najmłodszych. Tym razem tematyką podejmowaną w szkołach i przedszkolach są działania proekologiczne.

Dzięki dofinansowaniu projektu przez Miasto odbywają się m.in. warsztaty dla dzieci, konkurs plastyczny i olimpiada ekologiczna. We wtorek odwiedziliśmy Miejskie Przedszkole nr 13, w którym dzieci uczestniczyły w zajęciach prowadzonych w ramach tego projektu.

– Dzieci mogą przeżyć, poczuć, poprawić błędy rówieśników (np. przy segregowaniu śmieci), w działaniu najlepiej się uczymy – podkreśla Violetta Nowak, prowadząca warsztaty. Zajęcia są prowadzone już od kilku lat i są dofinansowywane z Urzędu Miasta. Podczas warsztatów organizowany jest m.in. konkurs ekologiczny, dzieci uczą się prawidłowej segregacji odpadów. Jak podkreśla Violetta Nowak, co roku do tych konkursów zgłasza się bardzo wielu chętnych. W konkursach biorą udział także starsi uczniowie, ze szkół podstawowych oraz średnich. Prowadząca warsztaty dodaje, że dzieci mają sporą wiedzę na temat ekologii, trzeba jednak z nimi na ten temat rozmawiać.

Swojego entuzjazmu płynącego z warsztatów nie ukrywały również same dzieciaki.

Violetta Nowak prowadząca warsztaty, Oskar, Alan, Antoś uczestnicy warsztatów

W zajęciach brał udział również pracownik nadleśnictwa. Dzięki ciekawej formie prowadzenia warsztatów dzieci wróciły do domu z nowymi doświadczeniami.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button