InformacjeMiasto Puławy

Karuzela z kamieniem węgielnym [VIDEO]

Powstający na terenie dawnego hipermarketu Tesco park handlowy Karuzela doczekał się symbolicznej chwili. We wtorek przed południem przedstawiciele inwestora, wykonawcy, samorządu i kleru dokonali wmurowania kamienia węgielnego dla inwestycji.

Prezes Karuzela Holding Grzegorz Pękalski mówił o tym, że powstająca w Puławach Karuzela to efekt „pozytywistycznej pracy”, jest to cegiełka dołożona do wizerunku miasta.

Zarówno prezydent Puław Paweł Maj jak i Starosta Puławski Danuta Smaga podkreślali, że Karuzela będzie kolejnym większym zakładem pracy w naszym regionie, a projekt budowy budzi spore zainteresowanie wśród mieszkańców.

Podczas uroczystości głos zabrał również przedstawiciel firmy Strabag realizującej inwestycję Przemysław Kuliś. Nawiązując do historii przypomniał, że idea wmurowywania węgła sięga jeszcze tradycji czasów prasłowiańskich. Mówiąc już o samej inwestycji przekazał, że sam obiekt będzie miał 14 tysięcy metrów kwadratowych i 20 sklepów, co uczyni go jednym z największych tego typu obiektów w regionie.

Grzegorz Pękalskiprezes Karuzela Holding, Paweł MajPrezydent Puław, Danuta Smaga – Starosta Puławski, Przemysław Kuliś – Strabag Polska

Powstający obiekt ma mieć formę parku handlowego – do 20 sklepów znajdujących się na jego terenie będą prowadziły osobne wejście od strony parkingu, na którym ma zmieścić się nawet 600 samochodów. Obszar, na którym prowadzona jest inwestycja to około 5 ha, z czego sam budynek ma mieć powierzchnię ok. 14 tys m kwadratowych. Jak zapowiada inwestor, na zakupy do puławskiej Karuzeli wybierzemy się już wiosną przyszłego roku.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button