Fotorelacje

Wernisaż wystawy malarstwa Katarzyny Filipczak

W kameralnych wnętrzach galerii Piwnica przy Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach w piątkowe przedpołudnie licznie zgromadzeni miłośnicy malarstwa byli świadkami wernisażu wystawy prac puławianki Katarzyny Filipczak.

Autorka rysuje pastelami i maluje obrazy olejne pełne nastrojowości i w przyjemnej dla oka gamie kolorystycznej. Piątkowa wystawa to trzecia z kolei prezentacja indywidualna Katarzyny Filipczak, wcześniej autorka eksponowała swoje prace w puławskiej Bibliotece Miejskiej oraz w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie. Katarzyna Filipczak należy do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków, jak sama mówi, malowanie sprawia jej ogromną satysfakcję i gdy gasną światła w domach i mieszkaniach ludzi, ona nie kładzie się spać, lecz rozkłada paletę i wachlarz barw przenosi na płótna.

U malarki dominują barwy złote, pastelowe, i właśnie takie obrazy na wystawie można było podziwiać. Jej inspiracją są dawni mistrzowie, piękno otaczającej przyrody, zabytki i mieniące się kolorami drzewa, krzewy i ogrody.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button