Miasto Puławy

Biegi w piżamach – piknik na dziedzińcu Pałacu

Solidarność z dziećmi chorymi onkologicznie i chęć zakupu pomp infuzyjnych skłoniła grupę puławian do zorganizowania akcji charytatywnej. W niedzielę przed głównym dziedzińcem Pałacu Czartoryskich zorganizowano charytatywny bieg w piżamach. Dlaczego w piżamach? Ponieważ przez różnego rodzaju regulacje i ograniczenia nie ma możliwości wejścia na odziały onkologiczne, stąd pomysł by rywalizować właśnie w takiej garderobie.

Odbyły się dwa biegi w kategorii najmłodszych i dla dorosłych uczestników. Najmłodsi rywalizowali na dystansie ok. 200 m, natomiast dorośli przebiegli trasę ok. 2 km. Zanim jednak wystartowano na trasy została przeprowadzona profesjonalna rozgrzewka. Podczas niedzielnego pikniku można było wziąć udział w loterii i wygrać nagrody, lub zakupić watę cukrową. Cały dochód ze zbiórki przeznaczony zostanie na zakup niezbędnego sprzętu. Koszt jednej pompy infuzyjnej to przedział od 5 do 8 tys. złotych.

W akcji wzięli udział Instruktorzy zdrowego stylu życia i odżywiania Welles,  zespoły muzyczne Klimat i Nadir, Druk Ara, Kraina Słodkości Sylwia Skotnicka Katarzyna Rutkowska, Pracownia Sukien Alicja Biernat, Gryfit, Spółdzielnia Socjalna Dukat, Tago, oraz Stowarzyszenie Przeszłość-Przyszłości.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button