Powiat Puławski

Wernisaż dzieł Katarzyny Filipczak w MDK

Już niebawem w Galerii “Piwnica” Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach zagości nowa wystawa. W piątek o godz. 17:00 odbędzie się wernisaż prac mieszkanki naszego miasta Katarzyny Filipczak.

Będzie to jej trzecia indywidualna wystawa, wcześniejsze można było podziwiać w puławskiej Bibliotece Miejskiej oraz Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie. Katarzyna Filipczak należy do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. W wystawie, którą zobaczą odwiedzający Galerię “Piwnica” dominować będą barwy pastelowe, złote, artystka w swoich dziełach inspiruje się pięknem otaczającej przyrody oraz zabytków.

Katarzyna Filipczak jest absolwentką filologii słowiańskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz pedagogiki opiekuńczej na UMCS. Swoje pierwsze kroki w malarstwie stawiała w 2017 roku na początku używając pasteli suchych. Później jednak w swoich dziełach zaczęła stosować technikę olejną. Wstęp na wernisaż, który rozpocznie się w piątek o godz. 17:00 jest wolny. Wystawę będzie można oglądać do 9 listopada.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button