InformacjeSport

Tylko remis w spotkaniu z Podhalem

Piłkarze Wisły Puławy w sobotnie popołudnie mierzyli się na własnym stadionie z Podhalem Nowy Targ w 13. kolejce spotkań III ligi w tym sezonie.

Podopieczni Mariusza Pawlaka liczyli na osiągnięcie dwunastego zwycięstwa w obecnej serii rozgrywek. Puławianie świetnie weszli w mecz, już w 4. minucie prowadzili po strzale Adriana Paluchowskiego. Już po kwadransie gry gospodarze podwyższyli swoją przewagę. Gola na 2:0 strzelił Bartłomiej Bartosiak, który asystował przy pierwszej bramce. Jemu z kolei świetnie podał Emil Drozdowicz. Wiślacy dalej przeważali, ale do końca pierwszej części spotkania nie padły już żadne bramki.

Obraz gry w drugiej połowie uległ zmianie. Do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić goście, którzy byli stroną bardziej aktywną, a ich akcje były coraz śmielsze. Pierwszy skutek takiego stanu rzeczy zobaczyliśmy w 61. minucie, kiedy gracze Podhala wywalczyli rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Nawrot. Podbudowani bramką kontaktową zawodnicy z Małopolski poszli za ciosem i już niecałe 10 minut później za sprawą strzału Lepiarza doprowadzili do remisu. Puławianie starali się ponownie wyjść na prowadzenie, jednak w tym spotkaniu już im się to nie udało. Mecz zakończył się remisem 2:2. Warto zaznaczyć że w składzie Wisły zabrakło walczących z urazami Łukasza Kacprzyckiego i Krystiana Putona.

Wisła Puławy – Podhale Nowy Targ  2:2  (2:0)

Bramki: Paluchowski 4, Bartosiak 14 – Nawrot 61 (k), Lepiarz 69

Wisła: Owczarzak- Cheba, Kiczuk, Cyfert, Pigiel, Skałecki, Kuban, Bartosiak (70 Brągiel), Zając (85 Pielach), Drozdowicz (75 W. Puton), Paluchowski

Już za tydzień, w sobotę piłkarze Wisły Puławy podejmą zespół Sokół Sieniawa, początek o godz. 15:00.