Zaczyna się 6. Festiwal im. Lesslów
Wtorkowy spektakl operowy “Mozart i Salieri” zainauguruje 6. Festiwal im. Wincentego i Franciszka Lesslów, wybitnych kompozytorów związanych z Puławami. W związku z imprezą na puławian do soboty czekać będą interesujące wydarzenia artystyczne.
Oprócz wtorkowego spektaklu, który rozpocznie się o godz. 18:00, zaplanowano także koncerty między innymi przedstawicieli puławskiej szkoły muzycznej czy pokaz filmu “Igraszki z diabłem”. Zwieńczeniem Festiwalu będzie sobotni koncert chóru “Poznańskie Słowiki”, który odbędzie się w kościele pw. Świętego Brata Alberta. Na wszystkie wydarzenia festiwalowe obowiązuje wstęp wolny. Przypomnijmy, że w zeszłym roku ze względu na obostrzenia pandemiczne festiwal odbywał się jedynie w formie wirtualnej.
Pełny program festiwalu:
12 października, godz. 18:00, POK „Dom Chemika”
Inauguracja Festiwalu – „Mozart i Salieri” – Nikolaj Rimsky-Korsakov
Spektakl operowy oparty na historii zagadkowej śmierci Wolfganga Amadeusza Mozarta. O zabójstwo genialnego kompozytora do dziś podejrzewa się zaprzyjaźnionego z nim Antonia Salieriego, a motywem morderstwa miała być zazdrość.
13 października, godz. 17:00, POK „Dom Chemika”
Koncert dla dzieci – „W starym zamczysku na skale”
Piosenki i kołysanki, których autorami oraz wykonawcami są potomkowie Aleksandra Fredry.
14 października, godz. 16:00, POK „Dom Chemika”
Panel dyskusyjny. „Kultura… i co dalej? Puławy 2021”
godz. 19:00, POK „Dom Chemika”
Kino festiwalowe – „Igraszki z Diabłem” – Jan Drda
Prezentacja filmu zrealizowanego w plenerach osady pałacowo-parkowej w Puławach.
15 października, godz. 17:00, POK „Dom Chemika”
W muzycznym saloniku
Koncert uczniów, nauczycieli i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej im. R. Twardowskiego w Puławach. W programie: utwory kompozytorów polskich.
16 października, godz. 19:00, kościół pw. św. Brata Alberta w Puławach
Koncert nadzwyczajny
Chór chłopięcy i męski Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki” pod dyrekcją Macieja Wielocha. W programie: arcydzieła polskiej muzyki chóralnej.
Foto archiwalne