Powiat Puławski

Życie na pokaz – konkurs literacki MDK

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach wraz z Powiatową Biblioteką Publiczną zapraszają do udziału w konkursie literackim “Życie na pokaz”. Inicjatywa inspirowana jest tegorocznym utworem wybranym do Narodowego Czytania czyli “Moralnością pani Dulskiej”.

Tematem konkursu jest bowiem funkcjonujący w społecznej świadomości termin “dulszczyzna”, oznaczający obłudę, dwulicowość, stwarzanie pozorów. Jak przekonują organizatorzy konkursu, taką postawę możemy bardzo często spotkać w naszym otoczeniu. Zadaniem uczestników jest opisanie takiej właśnie postawy w wierszu lub opowiadaniu, którego długość nie powinna przekraczać dwóch stron A4. Propozycja konkursowa powinna być nadesłana w formie elektronicznej na adres mailowy mdk.konkursy@gmail.com do 30 października.

Uroczyste ogłoszenie laureatów ma nastąpić podczas “Południa literackiego”, planowanego na połowę listopada. Prace uczestników będą oceniane w kategoriach klasy 5-6, 7-8, oraz szkoły średnie. Szczegółowy regulamin konkursu można pobrać ze strony internetowej Młodzieżowego Domu Kultury.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button