InformacjeMiasto Puławy

Artystyczna Twórczość Wsi ponownie w Domu Chemika [VIDEO]

Kolorowe chodniki, obrazy, bibułkowe i słomkowe ozdoby oraz wiele innych elementów rękodzieła już za kilka dni będzie można oglądać w Domu Chemika na wystawie “Artystyczna Twórczość Wsi”.

Tradycyjnie raz w roku mamy okazję do zapoznania się z przepięknymi elementami sztuki ludowej wyrabianymi tradycyjnymi metodami przez okolicznych twórców.

Na wystawie będzie można zobaczyć tkactwo, serwety, koronkę, wycinanki, ozdoby choinkowe i świąteczne, obecnie bardzo modną wiklinę rogożynową, rzeźbę, malarstwo – wymienia Agnieszka Kawka z Domu Chemika. Jak podkreśla są to głównie prace tradycyjne, jednak w kolekcji znajduje się też kilka pozycji nawiązujących do współczesności.

Prezes puławskiego Klubu Twórców Ludowych Barbara Jemioł pytana o zainteresowanie twórczością ludową wśród młodych ludzi powiedziała, że jest ono niezbyt duże. Dzieci i młodzież przychodzą na spotkania czy kiermasze twórców ludowych, jednak na tym ich ciekawość się kończy. Jak podkreśla, w Klubie Twórców Ludowych praktycznie nie ma młodszych osób.

Barbara Jemioł przypomniała też o warsztatach organizowanych przez działający przy Domu Chemika KTL, m.in. z garncarstwa, plecionkarstwa, robienia koszy wiklinowych. Prezes KTL zachęciła do uczestnictwa w tych warsztatach.

Agnieszka Kawka – POK “Dom Chemika” , Barbara Jemioł – Prezes puławskiego Klubu Twórców Ludowych

Wystawę “Artystyczna Twórczość Wsi” będzie można oglądać w Domu Chemika od najbliższego poniedziałku w godzinach od 10:00 do 16:00, a dzień wcześniej, czyli w niedzielę 10 października w południe odbędzie się wernisaż.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button