InformacjeMiasto Puławy

“Żeby Polska była Polską” – po raz 17. w Puławach

Już po raz siedemnasty w Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika” odbędzie się Przegląd Poezji i Pieśni Niepodległościowej pod hasłem “Żeby Polska była Polską”.

Tegoroczna edycja konkursu jest w szczególności poświęcona trzem postaciom, które zostały ogłoszone patronami 2021 roku. Są to wybitni poeci Tadeusz Różewicz oraz Krzysztof Kamil Baczyński a także kard. Stefan Wyszyński. Organizatorzy przeglądu zachęcają uczestników do sięgnięcia po dzieła związane z tymi osobami lub przez nich napisane. Z racji przypadającej w tym roku 40. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego uczestnicy mogą też przygotować wiersze lub utwory prozatorskie poświęcone tej właśnie tematyce.

Rywalizację w konkursach zarówno poetyckim jak i wokalnym podzielono na różne kategorie wiekowe, w przeglądzie wezmą udział przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych z klas 1-3 oraz 4-8, młodzież licealna a także osoby dorosłe. W obydwu konkursach należy przygotować jeden utwór. Osoby chętne do wzięcia udziału w artystycznej rywalizacji powinny zgłaszać się drogą elektroniczną za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej “Domu Chemika” do 13 października. Prezentacje konkursowe w turnieju pieśni zostaną wysłuchane 18 października od godz. 9:30 w małej sali teatralnej Puławskiego Ośrodka Kultury. Dzień później w tym samym miejscu zaprezentują się recytatorzy. Tradycyjny koncert laureatów Przeglądu zaplanowano 6 listopada w sali widowiskowej “Domu Chemika”.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button