Miasto Puławy

Powłoki chroniące przed korozją – projekt puławskiego start-upu

Puławski Park Naukowo-Technologiczny może poszczycić się wieloma ciekawymi projektami, które powstają pod jego auspicjami w ramach działalności start-upów zrzeszonych we Wschodnim Akceleratorze Biznesu.

Jednym z interesujących projektów należących do puławskiego inkubatora jest firma Coat-it, prowadzona przez Alicję Stankiewicz i Katarzynę Zielińską. Absolwentki Politechniki Wrocławskiej pracują nad tworzeniem powłok kompozytowych z udziałem nanocząstek, mających w sposób bardziej skuteczny chronić urządzenia i instalacje przed korozją i innymi szkodliwymi zjawiskami. Tego rodzaju powłoki mogą znaleźć zastosowanie m.in. w przemyśle lotniczym czy petrochemicznym.

Firma Coat-It na realizację swego projektu dotyczącego tworzenia nanokompozytowych powłok otrzymała wsparcie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Polska Wschodnia. Kwota dofinansowania przekracza 900 tys. złotych, zaś wartość całego projektu przekracza milion 100 tysięcy złotych. Zakończenie realizacji projektu planowane jest na 2022 rok.

Foto: PPNT

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button