InformacjeMiasto Puławy

Budżet Obywatelski – puławianie zdecydowali

W zeszłym tygodniu zakończyło się głosowanie nad projektami zgłoszonymi jako propozycje do zrealizowania w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Przypomnijmy, że w tym roku na jego wykonanie zaplanowano 500 tysięcy złotych.

Zrealizowane zostaną 4 projekty duże oraz 7 małych. Wśród inicjatyw należących do tej pierwszej grupy, spośród 17 pomysłów do wyboru, największą popularność zdobył projekt sterylizacji i kastracji psów i kotów wraz z ich czipowaniem. W ramach obywatelskich funduszy we Włostowicach ma też powstać ogród sensoryczny wraz z placem zabaw, zaś na błoniach przy ul. Kaniowczyków pojawi się tzw. tyrolka, czyli zjazd linowy dla młodszych dzieci. Ostatnią inicjatywą, która otrzymała odpowiednią liczbę głosów do jej realizacji jest proekologiczny projekt “Z zielenią nam do twarzy” czyli nasadzenia krzewów w obrębie ciągu pieszo-rowerowego na ul. Kilińskiego.

Wśród projektów małych zdecydowanie największą liczbę głosów uzyskał pomysł umieszczenia w 5 lokalizacjach w mieście defibrylatorów. Miejsca, w których maszyny ratujące życie mają się pojawić to: Urząd Miasta, hala widowiskowo-sportowa na Lubelskiej, port Marina, Puławski Park Naukowo-Technologiczny oraz Dom Chemika. Ponadto w ramach projektów małych w puławskich skwerach mają stanąć domki dla jeży, zaś na błoniach pojawią się specjalne pojemniki na plastikowe butelki oraz korki. Jeden ze zwycięskich projektów zakłada też zamontowanie dodatkowych 4 leżaków obrotowych nad Bulwarem Wiślanym.

Sporą popularnością wśród głosujących cieszyły się pomysły dotyczące aktywności fizycznej. Na puławskich błoniach zainstalowana zostanie specjalna taśma – równoważnia, służąca do ćwiczeń równowagi i koncentracji. Zrealizowane zostaną też inicjatywy AQUA FITNESS oraz Korona Treningi. Wracamy do formy!

Łącznie w tegorocznym głosowaniu na Budżet Obywatelski oddano prawie 9,5 tysiąca głosów, zdecydowanie chętniej swoje projekty wybierały kobiety. Ich procentowy udział w tegorocznym wyborze obywatelskich inicjatyw to 63%. Wśród głosujących puławian największa grupę stanowiły osoby w przedziale wiekowym od 36 do 49 lat, zaś najsłabsze zainteresowanie odnotowano w najmłodszej grupie – do 25 lat. Wybrane projekty mają zostać uwzględnione w miejskim budżecie na przyszły rok.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button