Informacje

Terytorialsi prowadzą nabór do służby

Wojska Obrony Terytorialnej są piątym rodzajem sił zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej. W naszym województwie od 4 lat funkcjonuje 2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej, w skład której wchodzi 5 batalionów. Jednym z nich jest Dębliński Batalion Lekkiej Piechoty, który zaprasza osoby chętne do wstąpienia w jego szeregi.

Ta jednostka funkcjonuje na obszarze czterech powiatów, między innymi puławskiego. Jest kilka sposobów na zapisanie się do niej. W tym celu można odwiedzić najbliższy oddział Wojskowej Komendy Uzupełnień, skorzystać z pomocy rekruterów za pośrednictwem strony internetowej rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl. Można też złożyć odpowiedni wniosek za pośrednictwem portalu zostanzolnierzem.pl czy platformy ePUAP. Jeszcze w tym roku, w drugiej połowie października oraz na przełomie listopada i grudnia odbędą się 16-dniowe szkolenia podstawowe dla kandydatów.

Głównym zadaniem WOT jest obrona i wsparcie lokalnej społeczności. Działalność terytorialsów była ostatnio widoczna choćby w aktywności przeciwepidemicznej, żołnierze WOT działali m.in. w szpitalach czy punktach szczepień. Jednym z ich zadań jest również wsparcie w sytuacjach klęski żywiołowej.

Foto: LBOT

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button