Miasto Puławy

21. Dzień Papieski “Nie lękajcie się” w Puławach

Puławy jak co roku dołączają do ogólnopolskiej akcji Dnia Papieskiego. W tegorocznej 21. edycji tej inicjatywy jak zwykle nie zabraknie konkursów oraz wyścigu po kremówki.

Fundacja Rodzina, która jest współorganizatorem puławskich obchodów Dnia Papieskiego zaprasza do udziału w konkursach plastycznym, recytatorskim, wokalnym oraz wiedzowym. Wszystkie są poświęcone tematyce religijnej oraz postaci św. Jana Pawła II. W turniejach wiedzy o papieżu i jego nauczaniu będą brać udział drużyny ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, konkurs dla tych pierwszych odbędzie się 7 października w Szkole Podstawowej nr 11, zaś starsi uczniowie będą rywalizować dzień później w Zespole Szkół Technicznych. Zgłoszenia do konkursów wiedzy są przyjmowane do 2 października w Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika”. Swoją chęć udziału w konkursach wokalnym i recytatorskim należy zgłosić do 1 października, zaś prace do konkursu plastycznego wraz z kartą zgłoszenia będą przyjmowane do 4 października w Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika”. Przypomnijmy, że uroczyste rozstrzygnięcie wszystkich konkursów oraz koncert laureatów odbędzie się 10 października w kościele pw. Świętej Rodziny.

W ramach obchodów Dnia Papieskiego już w najbliższą niedzielę 3 października odbędzie się też Rowerowy Wyścig po Kremówki. Chętni cykliści mogą zapisywać się do udziału w tym wydarzeniu w dniu startu, od 13:00 do 14:00 na Skwerze Niepodległości. Właśnie stamtąd wyruszy niedzielny rajd. Warunkiem startu jest posiadanie własnego kasku. Na każdego z rowerzystów będzie czekać przysmak najbardziej kojarzony z Janem Pawłem II, czyli wspomniana kremówka.

Plakat: Fundacja "Rodzina"

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button