Sport

Azoty odpadły z europejskich rozgrywek

Szczypiorniści puławskich Azotów we wtorkowy wieczór rozgrywali w Niemczech  rewanżowe spotkanie z zespołem Füchse Berlin w ramach drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej.

Azotowców czekało bardzo trudne zadanie odrobienia 8-bramkowej straty z pierwszego meczu w Puławach. Spotkanie rewanżowe miało bardzo podobny przebieg do pierwszego meczu obu drużyn. W początkowej fazie gry oba zespoły zgodnie zdobywały bramki przy swoich akcjach, a wynik oscylował wokół remisu. Nieoczekiwanie to puławianie w pewnym momencie odskoczyli, zaliczając serię aż 5 bramek z rzędu. Na koniec pierwszej części spotkania goście niespodziewanie prowadzili 16:13.

Radość naszego zespołu nie trwała jednak długo. Azoty prowadziły 20:16, gdy, podobnie jak w pierwszym spotkaniu w Puławach zdarzył im się fatalny przestój. W ciągu kilku minut niemiecka drużyna zdobyła 7 bramek z rzędu i objęła prowadzenie w meczu, co praktycznie przekreśliło szanse zespołu z Puław na awans do dalszych rozgrywek. Ostatecznie bardziej utytułowany i doświadczony w europejskich zmaganiach zespół Füchse Berlin zwyciężył 33:29, wyraźnie wygrywając też w dwumeczu i awansując do dalszej fazy europejskich rozgrywek. Najskuteczniejszym graczem w szeregach Azotów Puławy był Łukasz Rogulski, który popisał się aż 7 trafieniami.

Foto: KS Azoty Puławy, profil Facebook

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button