LPU24Sport

2.liga Sokół Ostróda – Wisła Puławy 0:4 (0:1) wreszcie 3 punkty

W ostatnich kilku spotkaniach puławska Wisła nie prezentowała swoim kibicom najlepszych wyników. Jednak wyjazd do Ostródy tchnął nowe nadzieje w miłośników piłki kopanej – Wiślacy przywieźli 3 punkty, 4 zdobyte bramki i czyste konto w obronie.

Przez pierwsze pół godziny mecz był był wyrównany. Zarówno goście jak i gospodarze testowali obronę przeciwnika głównie strzałami z dystansu, jednak okazały się niecelne. Dopiero tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę celny strzał zaliczył Adrian Paluchowski, po główce Ediego Furtado odbitej przez bramkarza.

Po wyjściu na drugą połowę gospodarze próbowali minimalizować straty i skupili się na obronie, co nie wyszło im na dobre. W 53 minucie Kacper Kondracki podniósł wynik na 2:0, 15 minut później swoją drugą bramkę zdobył Adrian Paluchowski po wspólnej akcji z Ednilsonem Furtado. Ostateczny strzał padł w 79 minucie, kiedy po szybkim ataku Carlos Teixeiera strzałem z 16 metrów pokonał bramkarza gospodarzy.

Sokół Ostróda – Wisła Puławy 0:4 (0:1)

Paluchowski 45’, 68’, Kondracki 53’, Teixeira78’

Wisła: Paweł Socha (89, Kacper Kołotyło) – Dominik Cheba, Łukasz Wiech (46, Dylan Ruiz-Diaz), Błażej Cyfert, Ariel Wawszczyk – Kacper Kondracki (74, Dominik Banach), Piotr Lisowski, Krystian Puton (81, Emil Drozdowicz), Carlos Teixeira, Ednilson Furtado – Adrian Paluchowski (74, Lukáš Kubáň)