Sport

Efektowne zwycięstwo Azotów

W 4. kolejce sezonu 2021/22 PGNiG Superligi szczypiorniści Azotów Puławy mierzyli się w hali przy al. Partyzantów z drużyną Chrobrego Głogów.

Faworytem spotkania byli puławianie, jednak początek meczu był dość wyrównany. Obie drużyny zgodnie zdobywały bramki. Po upływie pierwszych 10 minut przewaga bardziej utytułowanych azotowców zaczęła się coraz bardziej uwidaczniać. Do przerwy puławskim szczypiornistom udało się zdobyć 5-bramkowe prowadzenie, na tablicy wyników widniał bowiem rezultat 20:15.

W drugiej części spotkania azotowcy kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, nie pozwalając głogowianom na zbliżenie się do ich wyniku. Skuteczni w ataku byli między innymi Andrii Akimenko, Wojciech Gumiński czy Łukasz Rogulski. Należy też podkreślić bardzo dobrą postawę Mateusza Zembrzyckiego w bramce puławian. Najwięcej bramek w ciągu całego spotkania zdobył wspomniany już Akimenko, który rzucił 9 bramek. Ostatecznie puławianie zwyciężyli różnicą 12 „oczek”, wygrywając 40:28.

KS Azoty: Bogdanow, Zembrzycki, Borucki – Akimenko, Rogulski, Podsiadło, Gumiński, Zivković, Fedeńczak, Jarosiewicz, Bachko, Dawydzik, Jurecki, Kowalczyk oraz Łangowski