Informacje

Ruszają projekty edukacyjne ZUS [VIDEO]

Jak działają ubezpieczenia społeczne i skąd biorą się emerytury – między innymi na te pytania będą mogli odpowiedzieć uczniowie po przeprowadzonych w ich szkołach Lekcjach z ZUS.

To projekt edukacyjny, skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, po jego zakończeniu chętne osoby mogą wziąć udział w olimpiadzie z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, w której do wygrania są atrakcyjne nagrody. ZUS ma także projekt edukacyjny, skierowany do uczniów podstawówek.

Krzysztof Piskorz – Zakład Ubezpieczeń Społecznych

– Nowy rok szkolny to także nowa edycja projektów edukacyjnych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych kierowanych do szkół. “Lekcje z ZUS” to projekt kierowany do szkół ponadpodstawowych, chętne szkoły otrzymają od nas konkretne materiały dydaktyczne w postaci zeszytów ucznia, zeszytów nauczyciela a także materiałów multimedialnych takich jak prezentacje i filmiki instruktażowe – wyjaśnia Krzysztof Piskorz z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jak dodaje, na podstawie tych materiałów są prowadzone 4 lekcje. Zwieńczeniem “Lekcji z ZUS” jest olimpiada z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, w tym roku termin zgłoszeń mija 29 października. Wśród nagród znajdują się nie tylko laptopy czy tablety ale również indeksy i dodatkowe punkty w rekrutacji na dobre polskie uczelnie. Krzysztof Piskorz przypomina też o inicjatywie “Projekt z ZUS” skierowanej z kolei do uczniów szkół podstawowych. Zadaniem uczniów jest przygotowanie pracy w formie filmu, komiksu bądź plakatu, który odpowie na pytanie “Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne?”.

Warto podkreślić, że finaliści olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego na technika ekonomistę bądź technika rachunkowości. Przypomnijmy, że termin zgłoszeń do tego konkursu mija 29 października, zaś w przypadku “Projektu z ZUS” skierowanego do uczniów podstawówek prace można nadsyłać do 22 kwietnia przyszłego roku.

Grafika: ZUS

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button