Informacje

Lubelszczyzna w czołówce zakażeń – bądźmy ostrożni!

Po okresie letniego rozprężenia, w którym wielu z nas niemal zapomniało już o trwającej pandemii, przyszedł niestety czas wzrostów zakażeń koronawirusem.

W ostatnich dniach województwo lubelskie znajduje się w czołówce regionów z największą liczbą wykrytych nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Tylko we wtorek stwierdzono 109 nowych zakażeń w naszym regionie, co było tego dnia największą liczbą w kraju. Dodatkowo Lubelszczyzna znajduje się na jednym z ostatnich miejsc pod względem liczby osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. Dlatego też Urząd Wojewódzki w Lublinie apeluje do wszystkich mieszkańców naszego regionu o powrót do przestrzegania zasad reżimu sanitarnego, zasłaniania ust i nosa w miejscach, gdzie niemożliwe jest zachowanie dystansu oraz respektowanie zasad higieny.

Do tej pory w Polsce w pełni zaszczepionych jest ponad 19 milionów osób. W powiecie puławskim, który liczy sobie ponad 112 tys. mieszkańców, w pełni zaszczepionych jest około 49% osób. W samych Puławach do tej pory zaszczepiło się ponad 25 tysięcy osób, co stanowi nieco ponad 53%.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button