Lider pokonany, Wisła z trzema punktami!

Podbudowani ostatnim wysokim zwycięstwem ligowym piłkarze Wisły Puławy podejmowali na własnym stadionie zespół Stali Rzeszów. Zadanie z pewnością nie należało do łatwych, gdyż klub z Podkarpacia zajmował przed tym spotkaniem pozycję lidera drugoligowej tabeli.

Mecz rozpoczął się jednak fantastycznie dla drużyny puławskiej Wisły. Już w 2. minucie do siatki rzeszowian trafił Adrian Paluchowski, który wykorzystał błąd bramkarza Stali.

Ośmieleni szybkim golem puławianie ruszyli śmiało do ataku, kolejną okazję miał między innymi Paluchowski czy Kondracki. Niestety w puławskiej drużynie dość szybko doszło do zmiany bramkarza, z powodu kontuzji z boiska musiał zejść Paweł Socha. W 31. minucie bardzo dobrą okazję do wyrównania mieli gracze Stali, jednak bardzo dobrze zachował się Piotr Owczarzak, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem Wisły. Druga część również rozpoczęła się dość niefortunnie dla gości, gdyż od 54 minuty musieli na boisku radzić sobie w dziesiątkę. To jednak nie zbiło ich z tropu i po kilku minutach, po skutecznym rzucie karnym doprowadzili do wyrównania w meczu.

Prawdziwe emocje czekały jednak kibiców w samej końcówce spotkania. Kilkanaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry kolejnego gola dla Wisły zdobył Adrian Paluchowski, który wykorzystał podanie Dominika Banacha.

Po kilku minutach, ku uciesze zgromadzonych na stadionie puławskich kibiców to właśnie Banach dorzucił kolejnego gola dla Wisły.

Wiślacy nie dali już odebrać sobie zwycięstwa i wygrali z faworyzowaną Stalą Rzeszów 3:1.

Wisła Puławy – Stal Rzeszów 3:1 (1:0)

Gole: Paluchowski 2, 80, Banach 82 – Głowacki 57 (k)

Wisła: Socha (27 Owczarzak) – Kuban, Wiech, Wawszczyk, Cheba, Carlos Daniel (90 Kacprzycki), Puton, Lisowski, Ednilson (68 Ruiz-Diaz), Kondracki (68 Banach), Paluchowski (Drozdowicz)