Miasto Puławy

Tydzień Zrównoważonego Transportu w Puławach

Już w czwartek rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. To inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską w 2002 roku. Od wielu lat w to przedsięwzięcie promujące ekologiczne środki lokomocji, włączają się również Puławy.

Akcja jest kierowana w szczególności do dzieci i młodzieży. Na początek uczniowie szkół podstawowych będą uczestniczyć w konkursie plastycznym, którego tematem będą środki transportu poruszane siłą mięśni. Swoje talenty artystyczne dzieci będą prezentować w szkołach, rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane jest następnego dnia. Wtedy też, w piątek na Placu Chopina będą się odbywać zabawy i konkurs wiedzy dla przedszkolaków, dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W sobotę miłośnicy powietrznych ewolucji będą mogli uczestniczyć w zawodach rozgrywanych na puławskim skateparku, zaś w niedzielę zaplanowano Rodzinny Rajd Rowerowy. Start wyścigu o godz. 14:00, osoby chętne mogą zapisywać się na to wydarzenie za pośrednictwem Centrum Informacji Turystycznej.

W poniedziałek Plac Chopina stanie się miejscem ćwiczeń fitness dla młodzieży z puławskich szkół. Zwieńczeniem całego tygodnia wydarzeń będzie środa czyli Europejski Dzień bez Samochodu. wtedy też puławianie przejadą ulicami miasta w Rajdzie Rowerowym. Rejestracja uczestników odbywać się będzie od 15:30 przy puławskim Ratuszu. Oprócz rajdu podsumowana zostanie także trzecia edycja akcji Rowerowa Stolica Polski, zaś dzieci będą miały okazję obejrzeć program artystyczny w wykonaniu Teatru Forma. Organizatorzy zapowiadają też m.in. znakowanie rowerów, malowanie toreb i wiele innych atrakcji. Szczegółowy plan wydarzeń związanych z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu w Puławach znajduje się na stronie internetowej Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button