InformacjeLPU24

Nowy skatepark w Puławach już zdewastowany

Otwarty pod koniec czerwca nowy skatepark w Puławach, na który tak długo czekali mieszkańcy, cieszy się ogromną popularnością młodzieży. Szczególnie w godzinach popołudniowych i wieczornych na jego terenie spędza czas wielu młodych ludzi. Niestety część z nich nie szanuje naszej wspólnej własności.

Niedawno zakończona inwestycja, która pochłonęła 6,5 mln złotych, już nie wygląda tak jak kilka tygodni temu. 2 miesiące wystarczyło, by wandale zniszczyli część infrastruktury w tym miejscu. Sam prezydent miasta zwrócił uwagę na skandaliczne zachowanie niektórych osób przebywających w nowootwartym obiekcie.

Drewniane ławki i stoły, przy których można odpocząć, zostały pomazane markerami. Samozwańczy “artyści” nie oszczędzili także budynku przy wejściu od ul. Niemcewicza. Szafki służące do przechowywania rzeczy mają zniszczone zamki i powyrywane drzwiczki. Największe zniszczenia jednak dotyczą samej toalety. Uszkodzono w niej mechanizm wejścia i poboru opłat oraz zdewastowano jej wnętrze. Zniszczone zostały także bramki wejściowe, w których bramuje zamków i nie da się ich zamknąć.

Wandali nie odstraszył założony na skateparku monitoring. Część osób dokonujących zniszczeń udało się zatrzymać i miejmy nadzieję, że poniosą oni konsekwencje swoich czynów.

Pamiętajmy, że by móc korzystać z obiektów miejskich w komfortowych warunkach, powinniśmy dbać o ich stan techniczny i wizualny. W przeciwnym wypadku wielomilionowe remonty mijają się z celem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button