Sport

Awans szczypiornistów Azotów w Lidze Europy

Szczypiorniści Azotów Puławy w sobotę przystąpili do rewanżu z chorwackim MRK Sesvete w ramach I rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej.

Azotowcy przed tym meczem mieli dość komfortową sytuację, gdyż w ostatnim spotkaniu w Puławach udało im się wypracować 8-bramkową przewagę. W rewanżu należało jednak potwierdzić swoją dominację.

Szczypiorniści z Puław doskonale zdawali sobie z tego sprawę, bo przeważali w sobotnim spotkaniu praktycznie od samego początku. Puławianie dość szybko wyszli na prowadzenie 6:2. Dobrze funkcjonowała zarówno obrona jak i kontratak puławskiego zespołu, azotowcy do przerwy prowadzili bowiem 20:11.

W drugiej części meczu szczypiorniści z Puław nadal kontrolowali przebieg spotkania, skutecznością imponowali szczególnie Andrii Akimenko oraz Boris Zivkovic, którzy w całym meczu rzucili odpowiednio 8  i 5 bramek. Wprawdzie w drugiej części puławianom zdarzył się przestój i stracili trzy bramki z rzędu, jednak dość szybko udało im się opanować sytuację, zdobywając kolejną w tym spotkaniu serię goli. Ostatecznie Azoty zwyciężyły 37:25 i zameldowały się w kolejnej rundzie europejskich pucharów.

MRK Sesvete – Azoty-Puławy 25:37 (11:20)

Azoty-Puławy: Zembrzycki, Bogdanov, Borucki – Akimenko, Zivković, Przybylski, Rogulski, Dawydzik, Podsiadło, Łangowski, Fedeńczak, Gumiński, Jurecki, Jarosiewicz, Bachko, Kowalczyk

Już w najbliższą środę szczypiorniści Azotów rozpoczną sezon ligowy, na początek kibiców czekają sponsorskie derby, puławianie zmierzą się bowiem z Azotami Unią Tarnów. Początek meczu w środę o godz. 18:00 w Puławach.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button