InformacjeMiasto Puławy

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie [VIDEO]

W piątek w puławskim Urzędzie Stanu Cywilnego odbyła się bardzo przyjemna uroczystość. Wręczono bowiem medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

Tego rodzaju wyróżnienie jest przyznawane osobom, które przeżyły ze sobą 50 lat. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami to odznaczenie nadaje prezydent RP na podstawie wniosków lokalnych Urzędów Stanu Cywilnego. W imieniu Głowy Państwa odznaczenia wręczają przedstawiciele władz samorządowych. W przypadku Puław medale jubilatom obchodzącym Złote Gody wręczał prezydent Paweł Maj, który nagrodził w ten sposób 32 pary.

W tym roku uroczystość wyglądała nieco inaczej niż w latach ubiegłych, wręczanie medali następowało bowiem w kilku turach. W przeszłości małżonkowie obchodzący Złote Gody byli odznaczani w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego, zaś w tym roku miejscem wręczania medali był puławski Urząd Stanu Cywilnego.

Poprosiliśmy o wypowiedź jedną z odznaczonych przez Prezydenta par.

Jolanta i Janusz Dargiewiczowie – odznaczeni za 50 lat małżeństwa

– Duży mróz, sańmi pojechaliśmy do Urzędu Stanu Cywilnego, pięknie było – wspomina swój ślub wzruszony Janusz Dargiewicz, który wraz ze swoją małżonką Jolantą znalazł się w gronie odznaczonych. Pytana o sekret udanego małżeństwa Jolanta Dargiewicz mówiła, że „liczy się miłość, wyrozumiałość, tolerancja i szacunek dla drugiej osoby”. Małżonkowie zgodnie podkreślili, że na tych wartościach starali się budować swój związek.

Autorzy: A. Koter, P. Skibniewski

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button