Informacje

Lekcje o Funduszach Europejskich ponownie w szkołach

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego startuje też szósta edycja akcji Lekcja o Funduszach Europejskich, organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. W inicjatywie mogą brać udział uczniowie z klas 6-8 z pięciu województw, w tym lubelskiego.

Tegoroczna lekcja o Funduszach Europejskich jest poświęcona rozwojowi lokalnemu. Uczniowie, którzy wezmą udział w akcji, dowiedzą się, dlaczego ich miejscowości powinny rozwijać się w sposób zrównoważony, oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego. Uczestnicy poznają możliwości zaangażowania się mieszkańców w rozwój swoich małych ojczyzn, jak również dowiedzą się o źródłach finansowania zmian.

Każdy nauczyciel, który zgłosił udział swojej szkoły w akcji poprzez formularz dostępny online, otrzyma bezpłatny pakiet pomocy dydaktycznych w postaci między innymi gier planszowych PROJEKT:MIASTO, broszur i gadżetów. Nauczyciele wraz z uczniami będą mogli też wziąć udział w konkursie PROJEKT: SZKOŁA!, który polega na zgłoszeniu pomysłu na nowe inwestycje w najbliższej okolicy. Rekrutacja do projektu została wstępnie zakończona, natomiast obecnie są tworzone listy rezerwowe.

Foto: Pixabay

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button