Miasto Puławy

Rok szkolny 2021/22 czas zacząć!

Tegoroczne wakacje dobiegły końca i uczniowie wrócili już do szkół. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki lekcje będą odbywać się w tradycyjnej formie.

W puławskich szkołach podstawowych i liceach prowadzonych przez Miasto naukę w nowym roku szkolnym rozpocznie blisko 5 tys. uczniów. W pierwszych klasach podstawówki pojawi się około 440 dzieci, zaś w miejskich liceach uczyć się będzie blisko 340 nowych licealistów.

W szkołach zabrakło tym razem tradycyjnych apeli inaugurujących nowy okres nauki, uczniowie spotkali się ze swoimi kolegami i wychowawcami w klasach. Pomimo, że nauczanie będzie odbywać się w placówkach szkolnych, przestrzegane mają być zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Przedstawiciele resortu edukacji zachęcają też dzieci i młodzież powyżej 12. roku życia do uczestnictwa w akcji szczepień. W razie nagłego wzrostu zachorowań na COVID-19, dyrektor będzie mógł zawiesić zajęcia dla grupy uczniów lub całej szkoły i przejść na naukę zdalną po uzyskaniu pozytywnej opinii powiatowego inspektora sanitarnego oraz za zgodą organu prowadzącego. Miejmy jednak nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby.

Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w rozpoczętym roku szkolnym planowane jest 24 czerwca 2022 roku.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button