Miasto Puławy

Puławskie ronda i ulica z nowymi nazwami

Ronda Zdzisława Kudyka oraz Bohaterów Strajku w Zakładach Azotowych Puławy z 1981 roku – takie nowe nazwy otrzymały te lokalizacje dzięki uchwale przyjętej przez puławskich radnych na czwartkowej sesji.

O nadanie obu tych nazw wnioskowali związkowcy z NSZZ Grupy Azoty Puławy. Zdzisław Kudyk był działaczem związkowym, pracującym w puławskim przedsiębiorstwie w latach 80. a przez pewien czas także przewodniczącym Komitetu Założycielskiego azotowej “Solidarności”, internowanym w stanie wojennym. Rondo jego imienia leży w ciągu al. Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Z kolei nieopodal pomnika Bohaterów Września 1939 znajduje się rondo, które od teraz uhonoruje Bohaterów Strajku w Zakładach Azotowych sprzed 40 lat. Strajk w puławskich Azotach był jednym z trzech najdłużej trwających protestów w kraju po wprowadzeniu stanu wojennego.

Podczas czwartkowej sesji nadano również nazwę nowej ulicy biegnącej wzdłuż torów, za halą widowiskowo-sportową. Na wniosek puławskiego MOSiR-u droga została nazwana “Sportową”.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button