Kolejna porażka Wisły w 2 lidze

W 6. kolejce eWinner 2 ligi piłkarze Wisły Puławy mierzyli się na wyjeździe z zespołem KKS Kalisz. Rywal okazał się bardzo wymagający dla puławskiego beniaminka.

Początek spotkania był dość wyrównany, w 20. minucie meczu groźny strzał kaliszan obronił Piotr Owczarzak. Kilkanaście minut później doszło do niemałego zamieszania w polu karnym gospodarzy z Kalisza, jednak puławianie nie wykorzystali swojej szansy. Niestety, to miejscowy KKS pierwszy mógł cieszyć się z bramki. W 32. minucie pomocnik Mateusz Wysokiński głową skierował piłkę do siatki Wisły.

Na przerwę puławianie schodzili więc z niekorzystnym wynikiem 0:1.

Na początku drugiej połowy to kaliszanie ponownie byli stroną bardziej ofensywną, mieli sporo sytuacji szczególnie po stałych fragmentach gry. Jednak w 59. minucie to puławianie wreszcie mieli powody do zadowolenia. Po bardzo ładnej zespołowej akcji gola dla puławian strzelił Kacper Kondracki, który pokonał bramkarza kaliszan z bliskiej odległości.

Radość wiślaków nie trwała jednak długo. Dosłownie kilkadziesiąt sekund po wyrównaniu piłkarze z Kalisza wywalczyli bowiem rzut karny i go wykorzystali.

W 69. minucie kaliszanie cieszyli się z trzeciego gola, jednak sędzia dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. Puławianie mieli jeszcze okazję doprowadzić do remisu. W 84. minucie sędzia podyktował bowiem rzut karny dla “Dumy Powiśla”, jedenastki nie wykorzystał jednak Adrian Paluchowski. Już w doliczonym czasie gry drużyna KKS Kalisz zdobyła trzeciego gola, przypieczętowując swoje zwycięstwo.

KKS 1925 Kalisz – KS Wisła Puławy 3:1 (1:0)

Bramki: Wysokiński 43, Borecki 62, Giel 91 – Kondracki 59

Wisła: Owczarzak – Cheba (74 Bartosiak), Pielach, Wiech, Kuban – Puton (90+ Cyfert), Ednilson (46 Kacprzycki), Kondracki (59 Lisowski), Daniel, Drozdowicz (59 Ruiz-Diaz)- Paluchowski

W drugoligowej tabeli Wisła z 7 punktami na koncie zajmuje 13. miejsce. Kolejnym przeciwnikiem puławian już na własnym stadionie będzie zespół Wigry Suwałki, początek spotkania w sobotę o godz. 17:00.

Foto archiwalne: KS Wisła Puławy