Informacje

Bon turystyczny wciąż do wykorzystania [VIDEO]

Wprawdzie kończą się już wakacje, które zawsze są okresem wyjazdów i wypoczynku, jednak nadal będzie można korzystać z tzw. bonu turystycznego. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że osoby, którym bon przysługuje, a jeszcze z niego nie skorzystały, mają na to czas do marca przyszłego roku.

Jak na razie bon wykorzystała w pełni co czwarta uprawniona do tego osoba, pozostali skorzystali z niego częściowo, a spora grupa osób nawet jeszcze go nie aktywowała.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w woj. lubelskim

-Wakacje co prawda są już na finiszu, ale z bonów turystycznych będzie można korzystać jeszcze przez wiele miesięcy, aż do końca marca przyszłego roku – informuje Małgorzata Korba z lubelskiego ZUS. Jak dodaje przedstawicielka ZUS, wystarczy zrealizować płatność do 31 marca przyszłego roku, aby skorzystać z usługi hotelarskiej czy imprezy turystycznej nawet po tej dacie. Dotychczas rodzice skorzystali z 138 tysięcy bonów, łącznie dla osób zamieszkujących nasze województwo przysługuje ich około 220 tysięcy. Jest więc jeszcze spory potencjał na wsparcie branży turystycznej bonami. Wartość zrealizowanych bonów w województwie lubelskim to 71,5 miliona złotych. Żeby skorzystać z bonu należy zalogować się do swojego konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i tam podać swoje dane, przy płatności należy podać kod numerowy takiego bonu oraz kod autoryzacyjny, który przychodzi do rodzica SMS-em.

Płatności bonem przyjmuje obecnie około 28 tys. podmiotów w całej Polsce. Ich lista oraz mapa obiektów turystycznych znajduje się na stronie internetowej bonturystyczny.polska.travel

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button