Miasto Puławy

Jubileuszowa edycja Narodowego Czytania w Puławach

Początek września to nie tylko czas powrotu dzieci do szkół, ale także ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Już niebawem odbędzie się dziesiąta jubileuszowa edycja tej inicjatywy. Tradycyjnie do tej akcji dołączają się również Puławy za sprawą Biblioteki Miejskiej.

W tym roku dziełem wskazanym do wspólnej lektury jest “Moralność pani Dulskiej”, czyli najsłynniejszy utwór Gabrieli Zapolskiej. Tak jak co roku, inicjatywę honorowym patronatem obejmuje para prezydencka. Wspólne czytanie “Moralności pani Dulskiej” odbędzie się w sobotę 4 września.

Puławskie wydarzenia związane z Narodowym Czytaniem organizuje Biblioteka Miejska. Chętni mieszkańcy Puław będą mogli wziąć udział we wspólnej lekturze dzieła na terenie zielonym przed siedzibą główną Biblioteki przy ul. Głębokiej 7A od godz. 11:00. Będzie również możliwość opieczętowania przyniesionego przez siebie egzemplarza książki stemplem przygotowanym specjalnie na tę okazję. Zanim puławianie zajmą się wspólną lekturą, zobaczą inscenizację inspirowaną dziełem, którą przedstawią pracownicy Biblioteki.

Aby wziąć udział w Narodowym Czytaniu organizowanym w Puławach, należy wcześniej zadzwonić pod numer 81 451 19 00. Na zgłoszenia Biblioteka czeka do 3 września.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button