Informacje

Ważne porozumienie Grupy Pomocy Humanitarnej

W sytuacjach kryzysowych wspólne działanie odpowiednich służb oraz organizacji wydaje się być sprawą kluczową. Działająca przy lubelskim oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża Grupa Pomocy Humanitarnej będzie ściślej współpracować z podmiotami Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w naszym województwie.

Tak zakłada porozumienie, które podpisali niedawno przedstawiciele obu tych organizacji. Zawarta umowa otwiera drogę do współpracy pomiędzy jednostkami w zakresie wspólnych szkoleń dotyczących zachowania się w sytuacjach ekstremalnych, takich jak katastrofy naturalne, wszelkiego rodzaju awarie i inne nieprzewidziane, często tragiczne w skutkach wydarzenia.

Przypomnijmy, że Grupa Pomocy Humanitarnej przy lubelskim PCK działa już od ponad roku i jest pierwszą taką organizacją w Polsce. Zawarte porozumienie z przedstawicielami bardziej doświadczonych jednostek ma pozwolić członkom GPH na sprawdzenie się w realnym działaniu w jeszcze szerszym zakresie niż dotychczas. Do obecnie wykonywanych przez Grupę Pomocy Humanitarnej zadań należą między innymi instruktaże pierwszej pomocy oraz prowadzenie stref odpoczynku podczas imprez plenerowych czy pomoc przy organizacji mobilnych punktów szczepień przeciw COVID-19.

Foto: Grupa Pomocy Humanitarnej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button