Powiat Puławski

Już w następną niedzielę Dożynki Powiatowe

Druga połowa sierpnia to zwyczajowo czas imprez dożynkowych, które są dla rolników wydarzeniem wieńczącym żniwa. Nie inaczej jest także w tym roku.

W niektórych miejscowościach powiatu odbyły się już lokalne święta plonów, bawiono się między innymi w gminach Nałęczów i Kurów. Centralnym wydarzeniem w naszym regionie, wieńczącym sezon żniwiarski, są jednak dożynki powiatowe. Jak już informowaliśmy, odbędą się one w niedzielę 29 sierpnia w Baranowie. Uroczystości tradycyjnie rozpoczną się Mszą świętą, po niej korowód dożynkowy przejdzie na baranowskie błonia przy ul. Puławskiej. Podczas imprezy wybrane zostaną najpiękniejsze wieńce dożynkowe oraz najładniej przystrojone stoiska, przygotowane przez koła gospodyń wiejskich z całego powiatu. Nagrodzeni zostaną też wyróżniający się swoją pracą rolnicy.

Podczas imprezy nie zabraknie występów muzycznych, zaprezentują się kapele ludowe, zespoły disco-polo jak również lokalni artyści. Powiatową imprezę wspierają Grupa Azoty Puławy oraz Cisowianka.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button