Sport

Wyjazdowe zwycięstwo Wisły Puławy

Piłkarze Wisły Puławy w środę wybrali się do Grodziska Mazowieckiego, by rozegrać kolejny mecz w ramach rozgrywek eWinner 2 ligi. Ich przeciwnikiem była miejscowa Pogoń.

Piłkarze obu zespołów rozpoczęli dość dynamicznie, obie drużyny w pierwszym kwadransie gry miały bardzo dobre okazje na otwarcie wyniku spotkania. W 18. minucie doszło do sytuacji, która miała bardzo duży wpływ na dalszy przebieg tego spotkana. Jeden z graczy Pogoni został ukarany czerwoną kartką za faul na Adrianie Paluchowskim, który wychodził na czystą pozycję strzelecką. Od tej pory więcej akcji zaczęli wypracowywać sobie wiślacy, którzy grali z przewagą jednego zawodnika. W pierwszej połowie nie przełożyło się to na bramki.

Druga część spotkania rozpoczęła się wyśmienicie dla puławian. Wprawdzie zaraz po wznowieniu gry sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Carlos Daniel, jednak chwilę później piłkarze Wisły cieszyli się z prowadzenia po strzale Paluchowskiego.

Grający w osłabieniu gospodarze ambitnie próbowali doprowadzić do remisu, jednak defensywa Wisły dobrze wywiązywała się ze swojego zadania. Nieco nerwowo zrobiło się w samej końcówce spotkania, kiedy gracze z Mazowsza ruszyli śmielej do ataku, a puławianie skupili się głównie na bronieniu dostępu do własnej bramki. Już w doliczonym czasie gry piłkarzom Wisły udało się jednak wyprowadzić skuteczną kontrę, Gola na 2:0 zdobył Piotr Lisowski, który pojawił się na boisku w drugiej części spotkania.

Wisła Puławy wywiozła więc z Grodziska Mazowieckiego cenne 3 punkty.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Wisła Puławy 0:2 (0:0)

Gole: Paluchowski 47, Lisowski 90+5

Wisła: Owczarzak- Cheba, Pielach, Wiech, Kuban, Puton, Kondracki (68 Lisowski), Drozdowicz (85 Ruiz-Diaz), Carlos (85 Czelny), Kacprzycki (68 Bartosiak), Paluchowski